[ X ]
Exclusiv16 Iulie 2018 09:00

(ACUM UN AN) Două noi organizaţii ale Partidului „Voința Poporului” 

TRIBUNA continuă proiectul în care vă prezentăm evenimentele politice ce au avut loc exact acum un an. De data aceasta vă propunem să vă amintiţi ce s-a întâmplat pe 16 iulie 2017.  

Preşedintele – la un forum al tinerilor 

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon a participat la inaugurarea forumului anual de vară „Teritoriul Tinerilor”, care s-a desfășurat la Vadul lui Vodă. Forumul a fost organizat de aripa de tineret a Partidului Socialiştilor „Garda Tânără”. La lucrările forumului au participat peste 200 de lideri tineri din toată republica. La eveniment a participat şi liderul PSRM, Zinaida Greceanâi.

Şeful statului – la un festivalul ortodox

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, a participat la cea de-a XIV-a ediţie a festivalului ortodox „Un trandafir, o lumânare pentru Ştefan cel Mare”, care a avut loc în satul Oxentea, raionul Dubăsari, cu binecuvântarea Înalt Preasfinţitului Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al Întregii Moldove.

Două noi organizaţii ale Partidului „Voința Poporului” 

Partidul „Voința Poporului” şi-a constituit încă două organizații teritoriale: la Ungheni și în sectoruli Ciocana, Chișinău.

Sursa: Almanahul politic – 2017 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Piaţa imobiliară şi piaţa construcţiilor prin prisma reformei fiscale Unul dintre cele mai discutate subiecte din ultima perioadă este preconizata reformă fiscală, care ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...