[ X ]
Important15 Februarie 2018 15:31

PSRM: 176 de localități din Moldova au adoptat declarații în sprijinul suveranității

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM) anunță că încă 15 primării din țară s-au alăturat listei de susținători ai păstrării independenței și integrității teritoriale ale țării.

După cum informează TRIBUNA, potrivit unui comunicat de presă, în doar 9 zile, 176 de localități ale Moldovei au adoptat declarații pro-statalitate.

În declarații, consilierii și primarii localităților condamnă acțiunile unioniștilor care subminează statalitatea și integritatea teritorială a țării.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...