[ X ]
Breaking news4 Mai 2017 12:22

Prințul Principatului Monaco, întâmpinat de Premierul RM la Chișinău

Prințul Principatului Monaco, Albert al II-lea, a ajuns și își începe vizita oficială în Republica Moldova.

După cum informează TRIBUNA, Prințul Principatului Monaco, Albert al II-lea, a fost întâmpinat cu onoruri la Reședința de Stat, de către Prim-ministrul RM, Pavel Filip.

Astfel, la moment, Prim-ministrul RM are o întrevedere cu Prințul de Monaco, iar ulterior – o întrevedere în format extins a delegaţiilor celor două state.

De menționat și faptul că, pentru 13.30 este programată o conferință de presă a celor doi oficiali.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...