[ X ]
Breaking news10 Aprilie 2017 11:26

Șase noi deputați în fracțiunea PDM

Fracțiunea Partidului Democrat din Moldova (PDM) s-a mărit cu încă șase deputați. Despre aceasta a anunțat astăzi Președintele Parlamentului, Andrian Candu, vicepreședinte al PDM.

După cum informează TRIBUNA, Andrian Candu a precizat că este vorba de ex-membrii PLDM.

„Ne bucurăm că s-au alăturat: Nae-Simion Pleșca, Ion Balan, Vladimir Hotineanu, Nicolae Juravschi, Petru Știrbate și Angel Agache”, a spus Candu, precizând că toți sunt profesioniști în ceea ce fac și vor aduce plus valoare echipei democraților.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...