Fracțiunea Partidului Democrat din Moldova (PDM) s-a mărit cu încă șase deputați. Despre aceasta a anunțat astăzi Președintele Parlamentului, Andrian Candu, vicepreședinte al PDM.
După cum informează TRIBUNA, Andrian Candu a precizat că este vorba de ex-membrii PLDM.
„Ne bucurăm că s-au alăturat: Nae-Simion Pleșca, Ion Balan, Vladimir Hotineanu, Nicolae Juravschi, Petru Știrbate și Angel Agache”, a spus Candu, precizând că toți sunt profesioniști în ceea ce fac și vor aduce plus valoare echipei democraților.
Andriana Cheptine







