[ X ]
Breaking news28 Februarie 2017 11:30

Consilierul municipal Oleg Onișcenco a anunțat cum va activa, în continuare, în cadrul CMC

După ce săptămâna trecută liderul fracțiunii socialiștilor din Consiliul Municipal Chișinău (CMC) a anunțat că Oleg Onișcenco este exclus din fracțiune, astăzi și consilierul și-a anunțat retragerea.

După cum informează TRIBUNA, în cadrul ședinței CMC, Oleg Onișcenco a anunțat că va activa în calitate de consilier neafiliat.

„Vreau să menționez că, la baza acestei decizii a stat situația de blocare a activității CMC din partea PSRM. Voi activa neafiliat și voi susține proiectele pe care le așteaptă chișinăuienii. Sunt deschis pentru colaborare”, a precizat consilierul.

Totodată, Onișcenco a adus acuzații foștilor colegi socialiști. „Vreau să informez societatea din Chișinău că am fost supus unor atacuri din partea foștilor colegi, care au venit cu informații false în privința mea. S-a făcut intenționat ca să fiu ponegrit. Dacă va fi necesar, voi veni cu probe în instanțe de judecată”, a conchis Onișcenco.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...