[ X ]
Exclusiv2 Ianuarie 2017 17:00

Cum a fost anul 2016 pentru ministrul Alexandru Jizdan

Alexandru Jizdan, ministrul Afacerilor Interne, a fost premiat de TRIBUNA la categoria „Ministrul cu cea mai bună prestaţie publică în 2016”. Cu această ocazie, ministrul a fost întrebat cum a fost pentru el anul politic 2016.

„Am auzit mai multe expresii despre anul 2016. Cineva spune că a fost greu, complicat, dar eu îl consider unul interesant din toate aspectele. Probabil, fiecare și-a învățat lecția pe parcursul anului 2016 – politicieni în domeniul lor de activitate, noi cei de la guvernare, – în domeniul nostru. Dar sper că vom fi mai buni în anul 2017”, a declarat Alexandru Jizdan.

Anastasia Borta

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impactul construcţiilor asupra evoluţiei PIB: tendinţă îngrijorătoare Datele oficiale făcute publice de Biroul Naţional de Statistică privind Produsul Intern Brut în primul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...