Ion Ceban, primarul capitalei, a menționat că apreciază declarațiile că, în situații de criză, dacă ele sunt, este nevoie de colaborat la toate nivelurile, deoarece contează oamenii și scopul comun pe care îl au cei în care cetățenii au avut încredere, informează TRIBUNA.
„Tare sper că stările de alertă anunțate astăzi nu sunt ca toate celelalte stări anunțate pe parcursul ultimilor ani ai guvernării PAS, care le-au justificat tot felul de scheme și ocolirea licitațiilor.
Nimeni până astăzi nu a văzut contractele la gazele naturale și multe altele. Să urmărim”, a subliniat edilul.
De asemenea, Ion Ceban a salutat „îndemnul prim-ministrului să lăsăm deoparte politica și să colaborăm pe subiecte importante”.







