[ X ]
Important9 Februarie 2026 10:45

VIDEO// Ion Ceban: Elevii din municipiul Chișinău au revenit la școală cu prezență fizică. În continuare, rugăm vigilență!

Elevii din municipiul Chișinău au revenit la școală cu prezență fizică. În context, primarul general Ion Ceban a rugat ca toți să fie prudenți, informează TRIBUNA.

„Mulțumesc profesorilor, părinților și copiilor pentru înțelegere.

Am luat decizia ca joi și vineri elevii să rămână acasă, împreună cu colegii și conducătorii instituțiilor, pentru siguranța copiilor.

Ca rezultat, practic nu au fost înregistrate traumatisme în rândul copiilor în aceste zile.

În continuare, rugăm vigilență”, a spus edilul în cadrul ședinței serviciilor municipale.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...