[ X ]
Important6 Noiembrie 2025 13:55

Cristina Gherasimov a vorbit cu Marta Kos despre „pașii pe care urmează să-i facem pentru a continua să avansăm pe agenda europeană”

Aflată la Bruxelles, viceprim-ministra pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov, a analizat împreună cu Marta Kos, Comisara europeană pentru Extindere, concluziile Raportului de extindere din acest an, informează TRIBUNA. 

„Moldova este apreciată pentru rezultatele obținute și progresele bune înregistrate în mai multe domenii, inclusiv justiție, energie, educație, digitalizare și dezvoltare regională. Am vorbit și despre recomandările Comisiei și pașii pe care urmează să-i facem pentru a continua să avansăm pe agenda europeană, cu aceeași determinare și același ritm”, a spus Cristina Gherasimov.

Viceprim-ministra a mulțumit Comisarei Kos pentru tot sprijinul oferit și pentru că are încredere în Moldova, prețuiește oamenii și țara noastră.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...