Președintele Partidului Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM), Igor Dodon, alături de colegii din fracțiunea parlamentară BCS, a avut o întrevedere cu Ambasadorul Federației Ruse în Republica Moldova, Oleg Vasnețov, în legătură cu încheierea mandatului său în țara noastră, informează TRIBUNA.
Părțile au făcut un schimb de opinii cu privire la situația din țară și din regiune, menționând importanța menținerii unui dialog eficient în toate domeniile de interes comun, în beneficiul ambelor state.
Reprezentanții PSRM au adus mulțumiri diplomatului pentru colaborare, urându-i mult succes în ulterioara sa activitate diplomatică.







