[ X ]
Breaking news26 Aprilie 2024 06:29

Șeful "Moldovagaz" a făcut anunțul! Gazul se ieftinește!

Tariful la gaz se va micșora în scurt timp, informează TRIBUNA.

Vadim Ceban, șeful “Moldovagaz”, în cadrul emisiunii “Puterea a patra” de la N4, a anunțat că, astăzi va fi depusă cererea.

“Vineri vom depune cerere la ANRE. Nu pot să spun cu cât, dar tariful la gaz se va micșora pentru consumatorii casnici…”, a menționat el.

Amintim că, ultima dată, tariful la gaz pentru consumatorii finali a fost micșorat la 21 februarie 2024. Acum tariful e de 14,47 lei per metru cub. 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...