Gheorghe Agheorghiesei, deputat în cadrul fracțiunii Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS), pleacă din Parlament, informează TRIBUNA.
El renunță la funcția de deputat în favoarea celei de primar.
Amintim că, Gheorghe Agheorghiesei a fost ales, la 5 noiembrie curent, în funcția de primar în comuna Vărzărești, raionul Nisporeni, cu 52,81% din voturi.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!








