Renato Usatîi, președintele Partidului Nostru, urmare a alegerilor locale din 5 noiembrie curent, a devenit consilier municipal la Bălți. Totuși, politicianul n-a decis încă dacă rămâne în Consiliul Municipal Bălți, informează TRIBUNA.
„Că voi fi eu consilier municipal sau consilier al primarului Petkov, situația nu se schimbă… important să fie cât mai puține probleme în Bălți”, a declarat el în cadrul emisiunii online „Puterea e în adevăr”.
Renato Usatîi a spus că pe el nu-l preocupă denumirea funcției sale.
„Eu în fiecare seară, unde nu m-aș afla, discut cu primarul Petkov”, a precizat el.
Totodată, politicianul a menționat că va discuta cu bălțenii și cu colegii din fracțiunea Partidului Nostru și apoi va anunța decizia. „Pentru mine e important ca lucrurile la Bălți să meargă bine”, a conchis politicianul.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







