Prim-ministrul Dorin Recean a avut o convorbire cu omologul său român, Marcel Ciolacu, informează TRIBUNA.
„Privim cu încredere către viitorul nostru european, știind că avem un prieten ca România, care ne susține, de fiecare dată, necondiționat, în realizarea obiectivelor noastre europene.
Am discutat astăzi cu prim-ministrul României, Marcel Ciolacu, despre proiectele de modernizare a Republicii Moldova în calea noastră de integrare în Uniunea Europeană și despre ultimele evoluții în cooperarea bilaterală în domeniul energetic, transport și dezvoltare a localităților”.







