Premierul Dorin Recean a declarat că, cele 12 posturi de televiziune – activitatea cărora a fost suspendată de Comisia pentru Situații Excepționale pe perioada stării de urgență, nu-și vor relua activitatea, după ce starea de urgență va fi anulată, informează TRIBUNA.
Oficialul, în cadrul emisiunii „Cabinetul din umbră” de la Jurnal TV, a spus că „Guvernul a pregătit și pregătește mai multe pachete care să gestioneze astfel de situații”.
„Prin urmare, cele 12 televiziuni despre propagandă și finanțare ilegală, care deservesc unor grupări criminale, nu vor putea emite în eter mai departe, chiar dacă se termină starea de urgență”, a subliniat Prim-ministrul.
Șeful Guvernului a spus că urmează unele decizii în acest sens.







