[ X ]
Alegeri23 Noiembrie 2023 14:06

Prima ședință a Consiliului Municipal Bălți. Maxim Moroșan: Noi vom realiza promisiunile din campania electorală 

Astăzi a avut loc prima ședință – cea de constituire, a noului Consiliul Municipal Bălți, informează TRIBUNA.

Maxim Moroșan, fruntașul socialiștilor din Consiliu, a spus că ei promit că vor realiza propunerile înaintate în perioada campaniei electorale și vor continua să muncească pentru cetățeni.

„Mulțumim bălțenilor noștri pentru susținere și încredere. Noi suntem gata, cu eforturi comune, să facem orașul nostru mai bun!”, a spus socialistul.

Precizăm că, Consiliul Municipal Bălți este constituit de 35 de membri: 11 consilieri ai Partidului Nostru, 9 – Partidul Socialiștilor din Republica Moldova, 6 – Partidul Acțiune și Solidaritate, 4 – Forța de Alternativă și de Salvare a Moldovei, 2 – Partidul „Renaștere”, 2 – Partidul Schimbării, 1 – Partidul Comuniștilor din Republica Moldova. 

 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...