[ X ]
Alegeri5 Noiembrie 2023 12:28

Maia Sandu: Îndemn cetățenii să meargă la vot!

Maia Sandu, Președintele Republicii Moldova, a votat, în Chișinău, în cadrul alegerilor locale, informează TRIBUNA.

„Am votat, așa cum fac mereu, fiindcă democrația se ține pe votul nostru. Vreau să-i îndemn cu această ocazie pe cetățenii să meargă la vot pentru că votul înseamnă puterea poporului. Și noi cu toții vrem să trăim într-o țară și în localități care sunt guvernate de puterea poporului”, a declarat șeful statului.

Maia Sandu a spus că a votat pentru oameni în care are încredere, care vor munci pentru binele poporului și pentru integrarea europeană.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...