Igor Grosu, președintele partidului de guvernare – Partidul Acțiune și Solidaritate (PAS), a declarat că, acei care au plecat din Guvern se vor regăsi în alte funcții în cadrul instituțiilor de stat pentru că este nevoie de capacitățile lor, informează TRIBUNA.
Fiind întrebat despre ex-ministra Afacerilor Interne, Ana Revenco, politicianul, în cadrul emisiunii „Cutia neagră” de la TV8, a spus: „Să așteptăm un pic. E un domeniu conex. E o instituție de stat. Ea este o profesionistă, a pus și pune foarte mult suflet în ceea ce face și noi avem nevoie de ajutorul ei”.
Igor Grosu și-a exprimat speranța că Ana Revenco va reveni foarte curând cu noi forțe.
Urmărește-ne și pe Telegram!







