Managementul “Termoelectrica” S.A. va fi restructurat pentru a optimiza cheltuielile ineficiente, informează TRIBUNA.
Noua organigramă a fost aprobată luni, 14 august, de consiliul societății, Agenția Proprietății Publice și Ministerul Energiei, iar circa 20 de salariați din cadrul întreprinderii vor fi preavizați cu respectarea Codului Muncii – a declarat directorul general interimar, Iurie Razlovan, în cadrul unei conferințe de presă.
Celor vizați de optimizare li se vor propune alte posturi dintre cele circa 160 vacante.
Directorul general interimar, Iurie Razlovan a oferit alte detalii despre situația tehnică și financiară a societății. După reorganizare va urma o analiză financiară detaliată, un grup de lucru în acest sens deja a fost creat.







