În perioada 9-11 noiembrie curent, în țara noastră se vor afla într-o vizită oficială Președintele Comisiei Europene și Președintele Parlamentului European. Astfel, Poliția a venit cu o serie de precizări, informează TRIBUNA.
Pentru buna desfășurare a vizitei, Poliția a comunicat că, de comun cu alte instituţii, va întreprinde măsurile necesare în scopul asigurării eficiente a ordinii publice şi securităţii circulaţiei rutiere pe perioada vizitei oficiale, precum şi pentru prevenirea şi contracararea posibilelor încălcări ale ordinii de drept şi altor acţiuni care ar putea periclita buna desfăşurare a evenimentelor.
„În acest context, solicităm participanților la trafic să manifeste disciplină maximă, să dea dovadă de înțelegere, să se conformeze necondiționat cerințelor legale ale polițiștilor.
Prudența este esențială și în contextul în care pe mai multe străzi din capitală, subdiviziunile Primăriei desfășoară lucrări de reparație” – a mai comunicat instituția.







