[ X ]
Breaking news9 Septembrie 2020 13:30

E oficial! Igor Dodon – candidat la prezidențiale!

UPDATE 13.40: Candidatul desemnat, Igor Dodon a susținut că mandatul de Președinte nu a fost simplu – „a fost unul dificil”.

„Totodată, noi trebuie să fim atenți la acei politicieni iresponsabili care se lansează în această campanie, care se află sub influența unor forțe externe, având cetățenie dublă, a altor state. Republica Moldova, la această etapă, are nevoie de un lider puternic, care are cetățenie doar a acestui stat. Sper foarte mult să fie o campanie corectă, democrată. Poporul o să ne judece pe toți și o să ne dea apreciere”, a declarat Igor Dodon.

Șeful statului Igor Dodon este candidatul la funcția de Președinte al Republicii Moldova în scrutinul din 1 noiembrie, informează TRIBUNA.

Astfel, grupul de inițiativă privind înregistrarea candidatului la alegerile prezidențiale, condus de Vlad Batrîncea, depune actele la Comisia Electorala Centrală.

Mihaela Conovali 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impactul construcţiilor asupra evoluţiei PIB: tendinţă îngrijorătoare Datele oficiale făcute publice de Biroul Naţional de Statistică privind Produsul Intern Brut în primul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...