În această săptămână, Premierul Ion Chicu a avut mai multe întrevederi cu ambasadorii acreditați la Chișinău: cu cel al Germanei, al UE, al României. Interesant e că dialogul acesta intens cu reprezentanții corpului diplomatic a avut loc în săptămâna în care a fost depusă o moțiune de cenzură împotriva activității Guvernului. Dle Chicu, ați întrebat cumva Ambasadorii ce părere au despre o eventuală demisie a Guvernului?
Autor: TRIBUNA
Foto: gov.md










