Se știe că de pe mesele guvernanților, la ședințe sau întrevederi oficiale și de lucru, nu lipsesc dulciurile. E și firesc, or participanții la ședințe, în special acolo unde se duc negocieri dure, simt nevoia să-și alimenteze creierul cu… ciocolată. Așa că, periodic, administrația Cancelariei de Stat face plinul cu dulciuri autohtone. Ne bucurăm că producătorii autohtoni sunt astfel susținuți, mai ales că dulciurile acestea îi bucură nu doar pe cetățenii R. Moldova, dar și pe cei din afară.
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș














