Irina Vlah, Bașcanul Găgăuziei, a fost premiată de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegeri. Cu această ocazie, a spus ce așteptări are de la anul 2020.
„În 2020 trebuie să muncim mult. Vreau și ca în țară să fie stabilitate, să fie ordine, să fie colaborare cu toți partenerii, și de la aceste colaborări să primim doar emoții pozitive și rezultate bune. Vreau ca 2020 să fie mai bun, locuitorii să fie mai fericiți”, a declarat Vlah.
Cristina Gurez







