Primarul orașului Taraclia, Veaceslav Lupov, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, el a spus ce așteptări are de la anul 2020.
„Aștept de la 2020 sigur tot ce-i mai pozitiv și bine. Așa cum am devenit primar, trebuie să lucrez. Multe am promis, multe vreau să fac, mă strădui. Fac parte din categoria oamenilor, ca și Ilan Șor, ca și întreg partidul, cărora ne place întâi să facem, apoi să spunem. De aceea, 2020 va fi exact acel an în care vom demonstra rezultatele activității noastre”, a precizat Lupov.
Andriana Cheptine







