Primarul comunei Buțeni, Ion Harbuz, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, el a spus ce așteptări are de la anul 2020.
„În anul 2020 ne așteptăm la descentralizarea autonomiei locale și ne propunem ca banii în localitate să vină nu după culoarea politică, ci după numărul populației. Ne propunem să implementăm mai multe proiecte asupra cărora lucrăm de câțiva ani, acestea fiind reparația drumurilor, iluminarea stradală și să rezolvăm una dintre cele mai grave probleme a comunei Buțeni – canalizarea centralizată”, a declarat Harbuz.
Mihaela Grosu







