Primarul comunei Buțeni, Ion Harbuz, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, a spus cum a fost pentru el anul 2019.
„Anul 2019 a fost un an destul de aglomerat cu evenimente diverse, printre care campanii electorale, care nu întotdeauna sunt cele mai curate, deseori avem situații când oponenții politici recurg la diferite ponegreli și răzbunări, dar am reușit să demonstrăm că suntem tari și să mergem până la final. Consider că, anul 2019 a fost un an productiv, deoarece am reușit să realizăm proiecte investiționale pentru comuna Buțeni și să obțin cel de-al treilea mandat de primar în această comună”, a declarat Harbuz.
Mihaela Grosu







