Radu Rebeja, ex-consilier al ex-Premierului Gaburici și ex-secretar de stat în Guvernul Filip, a ajuns deputat în cadrul fracțiunii Partidului Democrat din Moldova, după ce Constantin Botnari și-a dat demisia din funcția de ales al poporului. Rebeja, care e fotbalist de meserie și e fondator al unei școli profesionale în domeniu, acum va face politică din Parlament. Dle. Rebeja, sportivii din R. Moldova au așteptări mari, nu-i dezamăgiți!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș












