[ X ]
Exclusiv4 Iulie 2019 06:30

Membrii Guvernului cu cei mai mulți copii

Doi membri ai Guvernului cresc câte 3 copii, doi – câte 2, iar cinci – câte 1 copil – arată o analiză efectuată de TRIBUNA.

Astfel, câte trei copii cresc viceprim-ministrul Andrei Năstase, ministru al Afacerilor Interne și ministrul Economiei şi Infrastructurii, Vadim Brînzan.

Câte doi copii au viceprim-ministru pentru Reintegrare, Vasilii Șova, și ministrul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Ala Nemerenco.

Totodată, cresc câte un copil – ministrul Afacerilor Externe şi Integrării Europene, Nicu Popescu; ministrul Apărării, Pavel Voicu; ministrul Educației, Culturii și Cercetării, Liliana Nicolaescu-Onofrei; ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Georgeta Mincu, dar și Guvernatorul UTA Găgăuzia, Irina Vlah.

De menționat că, ceilalți membri ai Guvernului – fie nu au copii, fie nu se cunosc informații publice despre familiile lor.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...