Fostul consilier al Silviei Radu, în perioada când exercita mandatul de primar Interimar al capitalei, Mihail Bagas, activist civic, a anunțat că va candida la viitoarele alegeri locale generale pentru fotoliul de Primar al mun. Chișinău, informează TRIBUNA.
„Sigur că o să candidez. Cred că acum trebuie să vină o altă forță, mai tânăra, cei care știu cum ar trebui de schimbat lucrurile în oraș. Politicienii și partidele au arătat că nu pot să facă nimic în oraș”, a scris Bagas, pe o rețea de socializare, făcând referire la alegerile locale, data cărora deocamdată nu se cunoaște.
Andriana Cheptine







