[ X ]
Exclusiv8 Ianuarie 2019 06:30

Igor Dodon: 2019 este un an de cotitură, miza e foarte mare

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, afirmă că 2019 este un an de cotitură și, chiar dacă miza este foarte mare, va fi un an bun pentru echipa sa.

„2019 este un an de cotitură. Pe 23 decembrie 2018 au trecut rubiconul – 2 ani de când sunt în funcția de Președinte, mai sunt 2. În 2019 vor fi alegeri parlamentare, ale bașcanului, locale și, posibil, încă o dată, parlamentare. Miza este foarte mare, dar eu consider că va fi un an bun pentru echipa noastră”, a declarat şeful statului pentru TRIBUNA.

Cristina Gurez

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...