[ X ]
Breaking news19 Septembrie 2018 10:31

(DOC) Oficial: Cei doi miniștri din Guvernul Filip, eliberați

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, a semnat, astăzi, decretele cu privire la demiterea a doi miniștri din actualul Guvern condus de Pavel Filip.

După cum informează TRIBUNA, este vorba despre Ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Liviu Volconovici, și Ministrul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Svetlana Cebotari.

„Pe parcursul a 1 an și 9 luni de mandat am demis deja 17 miniștri din cadrul actualului Guvern”, a precizat Dodon, pe o rețea de socializare.

42087741_2705762502783071_1238910512264118272_n 42096560_2705762449449743_8722876508554657792_n
Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...