Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon efectuează o vizită la Bișkek, Kârgâzstan.
După cum informează TRIBUNA, purtătorul de cuvânt al șefului statului, Ion Ceban a precizat pe o rețea de socializare că, Igor Dodon a fost întâmpinat de Prim-ministrul țării.
„O întâlnire prietenoasă și caldă. Avem un program foarte încărcat. În scurt timp, va avea loc întrevederea cu Președintele Kârgâzstanului”, a scris Ceban.
Andriana Cheptine












