[ X ]
Breaking news30 Octombrie 2016 11:57

Valeriu Ghilețchi: Am votat  pentru pacea și bunăstarea Moldovei

Candidatul independent la funcția de Președinte al R. Moldova, Valeriu Ghilețchi, și-a exercitat dreptul de vot, împreună cu întreaga sa familie.

După cum comunică TRIBUNA,Valeriu Ghilețchi a declarat că a votat pentru pacea și bunăstarea Moldovei.

„Mă bucur că avem această zi și că putem vota direct Președintele, am luptat mult pentru această decizie. Am votat pentru ceea ce am optat – un mesaj care, cred că, e benefic pentru Moldova. Sunt mulțumit pentru ceea ce am făcut în campanie și, cred că, s-a meritat să transmit mesajul meu tuturor – pace și prosperitate”, a spus Valeriu Ghilețchi.

Cristina Parfeni

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...