Președintele Parlamentului, Andrian Candu a semnat dispoziția cu privire la convocarea Parlamentului în sensiunea ordinară de primăvară 2017.
După cum informează TRIBUNA, Andrian Candu a dispuns convocarea Parlamentului în sesiunea ordinară de primăvară începînd cu 1 februarie 2017.
„Se convoacă Parlamentul în sesiunea ordinară de primăvară începînd cu 1 februarie 2017. Convocarea Parlamentului în ședința plenară se va efectua la propunerea Biroului permanent al Parlamentului, după pregătirea proiectului ordinii de zi”, se spune în dispoziția semnată de Speaker.
Andriana Cheptine








