Deputații au păstrat un minut de reculegere în memoria polițiștilor Mihail Chiriac și Nicolae Dragan, care și-au pierdut viața în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu, informează TRIBUNA.
„Zilele trecute am fost cu toții zguduiți de vestea tragică a accidentului rutier produs la Sângerei. Este o pierdere dureroasă pentru familiile lor, pentru colegii din Poliție și pentru întreaga societate.
Transmitem sincere condoleanțe familiilor îndoliate, colegilor și tuturor celor care i-au cunoscut. Dumnezeu să-i odihnească în pace.”, a menționat Președintele Parlamentului.







