Guvernul a aprobat acordarea ajutorului material de câte 1 milion de lei pentru familiile celor doi polițiști care au decedat ieri, fiind loviți de un automobil în timp ce erau la muncă, informează TRIBUNA.
Membrii Guvernului, în ședință, au ținut un minut de reculegere în memoria celor doi polițiști.
Totodată, prim-ministrul Alexandru Munteanu și ministrul Afacerilor Interne, Daniella Misail-Nichitin, au transmis condoleanțe familiilor.







