Ramiz Ansarov, candidat independent, a câștigat alegerile pentru Primăria Orhei, informează TRIBUNA.
Primarul ales a obținut 4 681 sau 57,88%.
„Această victorie aparține Orheiului! Astăzi au învins oamenii care vor să vadă orașul nostru puternic, modern și frumos. Au învins oamenii care s-au săturat de conflicte și vor să meargă înainte. Mulțumesc, Orhei, pentru încredere!”, a declarat el.
De asemenea, Ramiz Ansarov a spus că „începe o nouă pagină în istoria orașului nostru”.
Alte știri la rubrica
Comentarii
Top știri
Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial
Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma?
Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ...
Continuare
Sondaj
Loading ...







