[ X ]
Important8 Mai 2026 13:47

Deputata Olga Ursu îl invită pe ministrul Mediului să facă frigărui lângă groapa de gunoi de la Băcioi

Deputata MAN, Olga Ursu, a lansat un nou apel public către ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, acuzând autoritățile că au ignorat ani la rând catastrofa ecologică de la Băcioi și activitatea ilegală legată de gestionarea deșeurilor de la Sângera.

„Veniți aici să vedeți ce aer respiră oamenii și ce apă riscă să consume.

În loc de hobby-uri și frigărui, ocupați-vă de cele peste 2000 de gunoiști neautorizate pe care chiar dumneavoastră le-ați recunoscut”, a declarat Olga Ursu.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...