[ X ]
Important9 Aprilie 2026 10:14

VIDEO// Ion Ceban: Cei de la guvernare ne mint și că au creșteri de milioane de lei pe spatele oamenilor și continuă să nu facă nimic

Ion Ceban, liderul Mișcării Alternativa Națională (MAN), acuză guvernarea că nu face nimic pentru a diminua impactul majorării tarifelor la carburanți, mai mult – „face bani pe spatele oamenilor”, informează TRIBUNA. 

Politicianul a mers, în această dimineață, la o stație PECO și a menționat:

„Dovada faptului că cei de la guvernare ne mint și că au creșteri de milioane de lei pe spatele oamenilor și continuă să nu facă nimic.

Fără 2 bănuți, motorina a ajuns la 35 de lei”.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...