[ X ]
Important3 Aprilie 2026 11:30

Viceprim-ministra Gherasimov a mulțumit europarlamentarului Mikser pentru prietenie

Viceprim-ministra pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov, a discutat la Chișinău cu eurodeputatul estonian Sven Mikser, care este și raportorul Parlamentului European pentru Republica Moldova, informează TRIBUNA.

„La finalul misiunii sale în țara noastră, am discutat despre reformele aflate în curs de implementare și pașii pe care urmează să-i realizăm în procesul de negocieri pentru aderare”, a spus Cristina Gherasimov.

Viceprim-ministra Gherasimov a mulțumit europarlamentarului Mikser pentru prietenie și pentru că susține parcursul european al Republicii Moldova în plenul Legislativului European.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...