[ X ]
Important26 Martie 2026 12:39

Ion Ceban: Galbenii fac bani pe seama oamenilor care sunt la limita sărăciei

Ion Ceban, primarul capitalei și liderul Mișcării Alternativa Națională, spune că „galbenii fac bani pe seama oamenilor care sunt la limita sărăciei”, informează TRIBUNA.

„35 de lei pentru un litru – atât vor costa motorina și benzina în scurt timp.

Iar astăzi Guvernul ne anunță că vor scumpi prețul pentru călătoria cu transportul, în loc să ia măsuri cu privire la scumpirile carburanților, așa cum se întâmplă în alte țări”, a declarat el.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...