[ X ]
Important24 Martie 2026 14:18

Igor Dodon a participat la evenimentele comemorative din Ocnița

În cadrul unei vizite în nordul Republicii Moldova, președintele PSRM, Igor Dodon, împreună cu președintele raionului Ocnița, Iurie Plopa, primarul orașului Ocnița, Victor Artamaniuc, și zeci de locuitori ai orașului, a participat astăzi la evenimentele comemorative organizate cu prilejul celei de-a 82-a aniversări a eliberării orașului Ocnița de sub ocupația fascistă, informează TRIBUNA. 

Participanții la ceremonie au depus flori și au cinstit memoria eroilor printr-un moment de reculegere.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...