[ X ]
Important26 Februarie 2026 13:27

Ion Ceban se va adresa Guvernului: În centrul capitalei, terenurile care ar fi putut fi utilizate pentru amenajarea parcărilor au fost înstrăinate...

Primarul general, Ion Ceban, a declarat că, în centrul capitalei, terenurile care ar fi putut fi utilizate pentru amenajarea parcărilor au fost înstrăinate în perioada 2007–2019, ajungând în proprietate privată, informează TRIBUNA. 

„În prezent, cine are terenuri care ar putea fi folosite ca parcări? Statul!

Ne vom adresa Guvernului pentru ca acestea să fie transferate, astfel încât să putem amenaja parcări”, a punctat acesta.
Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...