[ X ]
Important3 Februarie 2026 10:30

Ion Ceban: Am discutat cu reprezentantul PSRM. Sunt gata să mă întâlnesc și cu reprezentanții PAS

Ion Ceban, primarul general al municipiului Chișinău, de dimineață, a avut o întrevedere cu reprezentantul Partidului Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM), informează TRIBUNA. 

„Am transmis colegilor de la Direcția finanțe despre ce am discutat.

Dacă vor fi alte detalii, vor comunica colegii mei”, a spus el.

Edilul a precizat că el muncește în continuare în interesul locuitorilor și al capitalei, în primul rând.

„Sunt gata să mă întâlnesc și cu reprezentanții PAS.

Interesul meu este ca Chișinăul să se dezvolte, nu alte subiecte”, a mai spus Ion Ceban.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...