[ X ]
Important3 Noiembrie 2025 12:02

Noul ministru al Sănătății - prezentat echipei 

Astăzi, noul ministru al Sănătății, Emil Ceban, a fost prezentat oficial colectivului Ministerului de către premierul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, informează TRIBUNA. 

În cadrul evenimentului, ministrul Emil Ceban a mulțumit pentru încrederea acordată și a subliniat importanța colaborării dintre instituțiile medicale, profesioniștii din domeniu și autoritățile centrale, în vederea modernizării continue a sistemului de sănătate.

Profesor universitar, doctor habilitat în științe medicale, Emil Ceban a deținut funcția de rector al Universității de Stat de Medicină și Farmacie „Nicolae Testemițanu”, instituție de prestigiu care formează generații de profesioniști în domeniul sănătății.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...