[ X ]
Important13 Octombrie 2025 11:52

Maia Sandu: Mulțumesc, Dorin, pentru că ai acceptat să ne fii alături în acești ani complicați!

Președintele Maia Sandu i-a adresat mulțumiri lui Dorin Recean pentru că a făcut parte din echipa guvernamentală, informează TRIBUNA. 

„Mulțumesc, Dorin, pentru că ai acceptat să ne fii alături în acești ani complicați!

Prim-ministrul Dorin Recean a fost, în această etapă de dezvoltare a țării noastre, omul cel mai potrivit pentru a conduce Guvernul și a ghida instituțiile statului ca să trecem cu demnitate prin multiple crize. Împreună cu echipa a contribuit semnificativ la consolidarea rezilienței instituțiilor statului și protejarea democrației, la avansarea procesului de aderare la UE, la asigurarea securității energetice și la realizarea mai multor programe importante de dezvoltare a țării.

Am încredere că vei fi alături când țara va avea nevoie”, a spus Maia Sandu.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...