Irina Vlah, candidat independent la funcția de Președinte al Republicii Moldova la alegerile din 20 octombrie curent, a avut o întâlnire electorală cu angajații Gagauz-gaz, informează TRIBUNA.
În cadrul discuției, ea și-a prezentat poziția privind asigurarea Moldovei cu resurse energetice accesibile.
„În calitate de Președinte, voi obține condiții mai avantajoase pentru livrările de gaz natural.
Gazul ieftin va permite reducerea tarifelor pentru populație și va revitaliza multe întreprinderi industriale, care sunt mari consumatoare de gaz”, a subliniat politiciana.








