[ X ]
Important4 Septembrie 2024 12:27

CSE a alocat 100 de milioane de lei pentru acoperirea parțială a pierderilor cauzate de seceta și arșița puternică din această vară

La ședința Comisiei pentru Situații Excepționale s-a votat alocarea din Fondul de intervenție al Guvernului a 100 de milioane de lei, pentru acoperirea parțială a pierderilor cauzate de seceta și arșița puternică din această vară, informează TRIBUNA. 

Așa cum au solicitat fermierii, săptămâna viitoare Guvernul va avea cadrul necesar pentru a oferi instrumentul de situație excepțională pentru producătorii de cereale afectați în urma calamităților naturale, după modelul din România.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Prevederile din programul noului Guvern care merită o atenţie deosebită Anterior, eu am expus public în numărate rânduri poziţia şi punctele de vedere pe care le am în raport ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...