[ X ]
Breaking news18 Ianuarie 2024 11:53

Deputații BCS au părăsit ședința Parlamentului. Vlad Bătrîncea: Vedem doar jocuri; Igor Grosu: Să vă stea salariul în gât! 

Deputații Blocului Comuniștilor și Socialiștilor (BCS) au părăsit ședința de astăzi a Parlamentului, informează TRIBUNA. 

Vlad Bătrîncea, șeful fracțiunii, a spus că, „în afară de jocuri” ei nu văd nimic pe agenda acestei ședință.

„Veți modifica a câta oară Legea Procuraturiii…Iar vreți să modificați Codul electoral ca să favorizați candidatul vostru la prezidențiale… De aceea, în semn de protest, noi plecăm de la această ședință”, a spus declarat el.

În replică, Igor Grosu, Președintele Parlamentului, a spus: „De ce ați mai venit? Să luați salariul pe azi? Să vă stea salariul în gât! Câtă nesimțire…!”.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...